• + 90 536 937 11 60
    + 90 535 965 85 32
  • G.O.P. Mah. Beyazsu Sk. No: 37 Çerkezköy/TEKİRDAĞ
Afacan Çocuk - Hakkımızda

Hakkımızda

1999 yılında kurucu ve Sorumlu Müdür Güniz GÜVEN tarafından kurulmuştur.
Afacan Çocuk Yuvası “Çocukluk Dönemini Gülümseyerek Hatırlayan Bireyler Yetiştirmeyi” amaç edinmiştir.
Çocukluk dönemi; bir insan hayatının temelidir. Kocaman ve upuzun bir hayat, bu dönemim üstüne biner. Bu dönem ne kadar sağlamsa, kişinin gençlik hayatı, yaşlılık hayatında mutlu ve başarılı olur. Birey hayata her zaman pozitif bakar.
Çocukluk döneminde bireyin kişiliği gelişir. Kişiliği gelişmiş bir birey hayatında hep başarılı ve mutlu olur. Afacan Çocuk Yuvasında, çocuklar beraber yaşamayı, toplumsallaşmayı ve paylaşmayı öğrenir.
Afacan Çocuk Yuvası, Çocukların psiko-sosyal gelişimini destekler, sosyal zekasını geliştirir. Yapılan etkinlikler ve oluşturulan çevre bu olguyu hızlandırır.
Bu gün artık araştırmalar, uzmanlar ve bilim insanları sosyal zekanın IQ’nun önünde olduğunu kanıtlamışlardır. IQ’su yüksek ama sosyal zekası olmayan bir kişi toplumda hiç bir şeydir. Sosyal zekanın olmayışı yada düşük olması bireyde özgüven eksikliği yaratır. Özgüven eksikliği de bireyde kendisini ifade edememesine yol açar. Çocuk 2 yaşına kadar ev çocuğudur. 2 yaşından itibaren artık arkadaş grubunda bulunmalıdır ve ortam sunulmalıdır.
Afacan Çocuk Yuvası, çocuğumuzu 2 yaşından itibaren sosyal zekasını destekler, onu hayata hazırlar.
Afacan Çocuk Yuvası, geleceğin Girişimci insanlarını yetiştirmeyi kendisine vizyon belirlemiştir.